Sürgü Sistemlerde yavaşlatıcı mekanizmaların kullanılmasını aşağıda başlıklar halinde sunabiliriz.

Gürültü Kirliliğini Önler

Yavaşlatıcı sistemler, sürme kapı ve kapak sistemlerinde kullanılması sayesinde , kapakların hızlı kapatılması gibi durumlarda istenmeyen sesleri  önler. Ortamın gürültüsüz olmasına ortam sağlar.

Kapı ve Dolaplarınızın Ömrünü Uzatır

Yavaşlatıcı sistemler , uygulandıkları dolap ve kapı uygulamalarında sistemin yavaş kapatılmasını sağlar. Bu sayede kapak ve kapıların çarpma hareketinden kaynaklı malzemelerin zamanla hasar görmesini engeller. Bağlantı noktalarındaki aşınmayı önler. Kapınızın ve dolabınızın ömrünü uzatır.

Güvenli Kullanım Sağlar

Yavaşlatıcı üniteler sayesinde , özellikle çocukların , yaşlı veya engelli bireylerin yaşadığı ortamlarda parmaklarının kapı paneli ile duvar arasında veya sürme kapak ile yan dikme arasında sıkışma riskini azaltır.Kapak frenleme sistemi ve yavaş kapanma özelliği kapakların ani ve hızlı kapanması halinde olası insanların zarar görmesini engeller. Güvenli kullanım sağlar.

Mobilya’ya Değer Katar

Yavaşlatıcı sistemlerin uygulanması , üreticiler için ürüne katılmış artı değer , son kullanıcı müşteriler için tercih sebebi olabilir. Her iki açıdan da maliyeti yüksek olmayan bu sistemin mobilya ünitelerinde bulunması mobilya ‘ya değer katar.

Albatur Yavaşlatıcı Sistemleri

Albatur üretimini gerçekleştirdiği sürgü sistemlerine yönelik bütenleşik ve sonradan adapte edilebilen 20 farklı yavaşlatıcı mekanizma üretmektedir. Kapı ve kapaklara yönelik bu ürünler hakkında web sitemizden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.